fbpx

תפריט

חברה להנגשת אתרים

מחפשים אחר חברה להנגשת אתרים? הגעתם למקום הנכון!

במאמר הבא תוכלו לדעת בדיוק מהם הקריטריונים החשובים ביותר שעליכם לוודא לפני שאתם שוכרים את שירותיה של חברה המתמחה בהנגשת אתרי אינטרנט ולמה לבחור בנו כדי להנגיש את האתר שלכם.

רקע בנושא הנגשת אתר אינטרנט

הנגשת אתר אינטרנט = התאמת האתר לאנשים עם מוגבלות.

רוב אתרי האינטרנט בישראל אינם נגישים ואינם מותאמים לשימוש בקרב אנשים עם מוגבלות. אדם עם מוגבלות אשר משתמש בעזרת טכנולוגיה מסייעת כגון תוכנה להקראת מסך, ניווט באמצעות המקלדת בעת גלישה באתר שאינו נגיש, אותו אדם אינו יכול להבין או לדעת מהו המידע המפורסם באתר. אותן טכנולוגיות מסייעות לא יכולות לגשת למידע הזה ולהקריא או להנגיש אותו עבור המשתמש.

בכדי ליצור תבנית לביצוע בדיקת האתר או קריטריונים ברורים שעל פיהן בעלי אתרים צריכים לעמוד מבחינת נגישות פורסמו לראשונה בתאריך 26 לאוקטובר 2017,  דרישות התקן הישראלי 5568 שבמסגרתן ניתן לדעת מהן הקריטריונים לאתר נגיש וכיצד לבצע אותם במסגרת טיפול באתר המבנה שלו והתוכן המפורסם בו.

ממועד פרסום דרישות התקן ישנה אכיפה רבה בנושא הנגשת אתרי אינטרנט. האכיפה מתבצעת גם בפן המנהלי על ידי הנציבות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות וגם בפן האזרחי על ידי אנשים פרטיים עם מוגבלות אשר פונים לעורכי דין בעת שנקלעו למצב שהגיעו לאתר אינטרנט שאינו נגיש מה שמנע מהם להבין את המידע הכתוב בו או לא לרכוש את אותו מוצר או שירות המופיע בצורה שאינה נגישה לטכנולוגיה המסייעת שברשותם.

מעת פרסום התקן הוקמו מספר חברות תחת ה"טייטל" חברה להנגשת אתרים אשר מטרתן לבדוק אתרי אינטרנט ולהנגיש אותם בהתאם לדרישות התקן. ישנן חברות להנגשת אתרים המבצעות את הנגשת האתר ברמת הקוד שלו וישנן חברות אשר מתקינות תוסף נגישות כלשהו על האתר במקביל לטיפול בקוד האתר. אותו תוסף נגישות אינו עומד בכל הקריטריונים ולכן ישנה חשיבות רבה לבצע גם הנגשה בקוד האתר ולא להסתמך רק על התוסף נגישות.

כיצד יודעים שהחברה שבנתה את האתר אכן הנגישה אותו?

את האמת, אתם לא באמת יכולים לדעת זאת מכיוון שאין לכם את הידע המקצועי בתחום הנגישות אתרי אינטרנט ואין לכם את הכלים לבדוק האם האתר אכן עומד בקריטריונים או לא. בדיקת נגישות לאתר אינטרנט צריך להתבצע בצורה מיומנת על ידי חברה להנגשת אתרים המבינה את עולם הנגישות הדיגיטלית ובקיאה בכל הקריטריונים.

מה שכן אתם יכולים לעשות בנדון זה לפנות לחברה שבנתה לכם את האתר ולשאול אותם האם הם ביצעו התאמות נגישות מסוימות לאנשים עם מוגבלות.
להלן דוגמאות למספר נושאים המתייחסים לנגישות האתר כדי שתוכלו לשלוח לחברה שבנתה אותו:

 1. האם הם ביצעו שימוש תקין בסדר היררכי של הכותרות במסגרת המבנה של האתר.
 2. האם הם ביצעו התאמות לתוכנה להקראת מסך על ידי שימוש בהסברים מפורטים וברורים ברמת הקוד.
 3. האם השימוש בצבעי האתר אכן עומד ביחס קונטרס תקין בהתאם לדרישות התקן.
 4. האם ישנם סרטוני וידאו שאינם נגישים ואינם כוללים חלופה טקסטואלית.
 5. האם טופס יצירת הקשר זמין לקורא מסך ואכן ניתן להבין מה על המשתמש לכתוב בכל שדה.

איך בוחרים חברה להנגשת אתרים?

שאלה זו היא שאלה שמעסיקה רבות בעלי אתרים ובעלי עסקים שיש ברשותם אתרי אינטרנט. איך בעצם הם יכולים לדעת כי החברה להנגשת האתרים שהם בחרו אכן החברה המתאימה ביותר לביצוע הפרויקט, הן מבחינת ידע, שירות וכמובן מקצועיות.

להלן דברים חשובים שיש לוודא לפני שאתם בוחרים חברה להנגשת אתרים:

 1. מי עומד מאחורי החברה? האם מדובר באדם שמנהל אותה המבין בעולם הנגישות הדיגיטלית? האם מלבד הבנת הנגישות האם הוא מבין את הרציונל והחשיבות הרבה הנגשת האתר? אלה שאלות שחייבות להישאל טרם סגירה מול חברה להנגשת אתרים.
 2. מי הלקוחות של אותה חברה? האם מדובר בלקוחות גדולים שאתרי האינטרנט שלהם מבוססים על מערכות ייחודיות או שמה מדובר בחברה שהלקוחות שלה הם לקוחות קטנים שיש ברשותכם אתרי אינטרנט מבוססים מערכת פשוטה לתפעול כגון וורדפרס.
 3. מי זה שיתנהל מולכם לאורך כל התהליך והאם לאותו אדם יש לו ידע בתחום שלכם או בשירות שאתם מציעים באמצעות אתר האינטרנט. ככל שאותו אדם ביצע פרויקטים רבים יותר בתחום הנגישות ככה הוא יוכל לדעת ולהבין יותר מהם הקריטריונים החשובים והעיקריים שבהם צריך להתמקד.
 4. האם חברה להנגשת אתרים מתעסקת ומתמקצעת רק בתחום זה? הרי זה ברור שאם אתה מתעסק רק בתחום אחד הסיכוי שלך להתמקצע ולהבין את אותו התחום הוא גבוה יותר. תבחרו חברה שזה תחום העיסוק העיקרי שלה. ניתן לראות איזה שירותים החברה מציעה במסגרת האתר שלה וככה לבחור את החברה המתאימה ביותר עבור האתר שלכם.

מהם הפעולות שמבצעת חברה להנגשת אתרים בעת תהליך הנגשת אתר האינטרנט?

אופן הפעולות והסדר שלהן תלוי בהסכם שלכם מול החברה להנגשת אתרים. ישנן חברות המציעות טיפול אך ורק בנושא נגישות המבנה של האתר ויש כאלה המבצעות טיפול מלא גם במבנה האתר וגם בתוכן המופיע בו. לדוגמה במידה ובאתר מסוים יש גם מסמכים או קבצי PDF המפורסמים בו, אותה חברת הנגשה מנגישה את המסמכים ומפרסמת אותם עבורכם במסגרת האתר. לכן, לפני שאתם בוחרים את החברה המתאימה ביותר שתבצע את הנגשת האתר שלכם תוודאו מה אתם נדרשים ומה אתם מקבלים משירותי החברה במסגרת פרויקט הנגישות.

הנגשת מבנה האתר – רוב החברות מציעות שירות להנגשת מבנה האתר. מבנה האתר הינו חלק עיקרי ומרכזי בהנגשת האתר ולכן יש להתייחס אליו בכובד ראש. הנגשת מבנה האתר חייב להתבצע על ידי חברה להנגשת האתר המכירה את מערכת הניהול שלו ואת הקוד שבאמצעותו בנוי האתר.

הנגשת התוכן המופיע באתר – הנגשת התוכן הוא חלק נפרד מהנגשת מבנה האתר ויש לוודא כי גם לאחר שהאתר עבר תהליך הנגשה כל התוכן שמעלים לאתר עבר הנגשה וכי הוא נגיש לאנשים עם מוגבלות.

התוכן באתר האינטרנט מחולק לשני נושאים עיקריים:

 1. התוכן הקיים במסגרת האתר עצמו.
 2. התוכן הקיים במסגרת מסמך או קובץ הניתן להורדה.

בנושא התוכן, יש להתייעץ עם יועץ נגישות לאתרי אינטרנט שיודע מה הדגשים והקריטריונים שיש ליישם בעת פרסום תוכן מסוים במסגרת האתר שלכם. יש להבין מהו הקובץ שבמסגרתו מבוצע התוכן ומהן היכולות להנגיש אותו. לא כל הקבצים ניתנים להנגשה בצורה מלאה ולכן חשוב להתייעץ עם מומחה נגישות לאתרי אינטרנט שינחה אתכם מה עליכם לעשות.

איך החברה שמנגישה את האתר יודעת מהם הקריטריונים שעליהם ליישם באתר

משרד המשפטים והנציבות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות פרסמו קובץ אקסל ארוך ומפורט הכולל בתוכו מידע רב כדי לבדוק אתר אינטרנט האם הוא נגיש וכיצד יש לעדכן זאת בטבלה. הקובץ כתוב בשפה העברית וכולל מידע רב וקישורים רלוונטיים אודות כל קריטריון וקריטריון. הקובץ ניתן להורדה מהירה על ידי חיפוש : טופס לבדיקת נגישות לאתר אינטרנט במנועי החיפוש השונים.

בסוף תהליך ההנגשה תדרשו מהחברה שתספק לכם את הדוח שכולל את אישורם כי כל אי ההתאמות אכן טופלו במסגרת האתר וכי האתר כרגע נגיש ומותאם לאנשים עם מוגבלות.

דוח זה הינו חשוב במיוחד מכיוון שביום שבו תצטרכו להציג תהליך מסוים או אי התאמה שבוצע ותוקן במסגרת האתר תהיה לכם אסמכתא ואישור לכך.

איזה עוד שירותים מציעה חברה להנגשת אתרים?

חברה מקצועית המתעסקת בהנגשת אתרים מציעה לרוב מגוון שירותים רחב ולא רק הנגשת אתרי האינטרנט.

להלן מספר שירותים המוצעים על ידי חברות להנגשת אתרי אינטרנט:

 1. הנגשת תוכן טקסטואלי ותוכן ויזואלי באתר האינטרנט.
 2. ביצוע הנגשת סרטוני וידאו ופודקאסטים שיש באתר.
 3. הנגשת מסמכים וקבצי PDF.
 4. ביצוע הדרכות מקיפות להנגשת תוכן.
 5. כתיבת הצהרת נגישות מלאה ותקינה בהתאם לדרישות התקן.

החברה שפנית אליה מנגישה את האתר באמצעות תוסף נגישות, האם זה תקין?

אני חושב שזו אחת השאלות שחוזרת על עצמה הכי הרבה, האם תוסף נגישות מנגיש את האתר בהתאם לדרישות התקן. לפני שאתם בוחרים חברה המתקינה עבורכם תוסף נגישות באתר תוודאו כי אותה חברה גם מבצעת את כל שאר הקריטריונים (שאינם ניתנים במסגרת התוסף) ברמת הקוד של האתר. אתם מבינים מזה כי תוסף נגישות מבצע רק חלק מהקריטריונים וכי התקנת תוסף כזה אינה פותרת אתכם מהנגשת האתר בקוד.

החברה שמנגישה עבורכם את האתר צריכה להיכנס לקוד האתר ולבצע את ההתאמות הנדרשות. במסגרת הטיפול באתר אני ממליץ לכם לבקש ממנה טבלה מסודרת המכילה את כל הנושאים שטופלו במסגרת הקוד וכל הנושאים שטופלו במסגרת התוסף. הטבלה הזו תוכל לשמש אתכם במקרה שבו תצטרכו להציג או לבדוק האם כל ההתאמות אכן קיימות באתר.

למה שאבחר בכם להנגשת האתר שלי?

אני הכי אוהב את השאלה הזאת ולכן השארתי אותה לסוף. למה דווקא לבחור בנו כצוות המתאים ביותר עבורכם לצורך ביצוע הנגשת האתר. האמת, יש הרבה סיבות אך החלטתי להתמקד בעיקריות שבהן:

 1. אנו צוות בוטיק הפועל כבר למעלה מ-5 שנים בתחום.
 2. מנהל הצוות בעל תואר ראשון במנהל מערכות בריאות ותואר שני במשפטים משמע יש לו ידע נרחב גם בטיפול ותפעול מערכות מתקדמות וגם ידע משפטי שעלול לעזור לכם במידה ותצטרכו בכך.
 3. העובדים שלנו לא מתחלפים, הטיפול שלכם מתבצע ישירות מול מנהל הצוות ככה שבכל שלב תדעו לקבל מענה מהיר, יעיל ומקצועי.
 4. אנו מבינים את הרציונל מאחורי הנגשת האתר ולא מבצעים את זה רק כי אנחנו חייבים. במהלך השנים האחרונות נחשפנו למשתמשים רבים עם מוגבלות שלא הצליחו לרכוש שירות או מידע מסוים באתר אינטרנט וליווינו אותם אך השלמת הפעולה.
 5. כפי שאתם מבינים מאתר האינטרנט שלנו, אנו פועלים אך ורק בתחום הנגישות באינטרנט ולא בתחומים אחרים. תחום זה הוא חלק ניכר ומרכזי מהפעילות שלנו ואנו נמשיך להתקדם והתמקצע בו עד שכל אתרי האינטרנט בישראל יהיו נגישים, כי לשמה אנחנו שואפים – לעולם דיגיטלי נגיש ונוח יותר.

מעוניינים שחבר'ה מקצועיים ינגישו עבורכם את האתר?

השאירו פרטים ואנו מבטיחים לחזור בשעות הקרובות

אין לכם זמן לחכות ואתם מעוניינים במידע כאן ועכשיו? חייגו: 053-2711171