הטמעת נגישות דיגיטלית בארגון

בכל נושא הנגישות הדיגיטלית בארגון שלכם השקעתם כסף וזמן רב. הנגישות כוללת הנגשת האתר שלכם, האפליקציה, מערכת ההזמנות או כל מערכת אינטרנטית אחרת שנמצאת לשימוש בקרב האוכלוסייה או עובדי הארגון. לאחר שסיימתם את תהליך הנגישות בצורה הטובה והמקיפה ביותר ישנו נושא נוסף שאתם חייבים לבצע כחלק בלתי נפרד בארגון שלכם, וזהו הטמעת הנגישות בארגון ושיפור החשיבה של כלל העובדים והלקוחות שמגיעים לרכוש את שירותי הארגון. בפוסט הבא אני אציג מספר נושאים חשובים שאתם צריכים לצבע לצורך הטמעת נושא הנגישות הדיגיטלית בעסק שלכם.

ניוזלטר, מסמכים שפרסמתם, תוכן חדש שעלה לאתר, סרטוני וידאו ועוד אלמנטים נוספים רבים שעלולים להשפיע על נגישות האתר והתאמתו לאנשים עם מוגבלות. תהליך התחזוקה הוא חלק מרכזי שיש לשמור עליו לאורך זמן.

בדיקת תכופות על ידי יועץ נגישות לאתרי אינטרנט המתעסק שנים רבות בתחום יכולות להבטיח לכם כי השינויים שביצעתם באתר או במערכת הדיגיטלית שלכם לא יצרו חסמים חדשים למשתמשים השונים המסתייעים בטכנולוגיות מסייעות כגון תוכנות להקראת מסך או ניווט באמצעות המקלדת.

אז קדימה, בואו נצלול לנושאים החשובים ביותר בעת הטמעת נגישות דיגיטלית כחלק בלתי נפרד מהארגון שלכם:

פיקוח והנחיה מקיפה בנושא נגישות בכל רחבי הארגון.

האחריות על הנגשת האתר ושמירה על כל נושאי הנגישות המופיעים בתקנות הנגישות מוטלת על המנהלים הבכירים וצוות ההנהלה אך לעובדים רבים יש גם את הרצון לעזור ולייעל את המערכת שתהפוך נגישה יותר. כדי שנוכל לעלות את הדרישה ואת הצורך בקרב אותם עובדים עלינו להגדיר לצוות המנהלים שלנו כיצד מתבצעת הנגישות ולהעביר להם את המסר שהצוות בקיא בנושאים הללו העסק או הארגון עצמו הופך להיות נגיש יותר. הנגישות צריכה להיות מושרשת בראש סדר העדיפויות בכל הארגון תוך כדי השפעה מלאה על כל החלטה שמתבצעת בו.

ביצוע בדיקות שגרתיות למערכות הדיגיטליות בארגון.

העולם משתנה ואיתו גם המערכות שאנו משתמשים ולכן חשוב לוודא כי כל המערכות החדשות והישנות שלנו עומדות בתקנות הנגישות ומאפשרות לאנשים עם מוגבלות להבין את המידע שאנו מפרסמים באמצעות הזירה הדיגיטלית. ישנם עדכונים רבים, פיתוחים או תוכנות חדשות שחשוב לוודא טרם רכישתם כי הם אכן נגישות ומתאימות לקהל הרחב. ודא כי יש לך את כל הכלים החשובים לביצוע בדיקות הנגישות או כי אתה שוכר את שירותיו של יועץ נגישות המומחה בתחום הנגישות הדיגיטלית.

תדריך את הצוות שלך בנושא נגישות והסבר להם את החשיבות הרבה שיש בנושא זה.

נגישות חייבת להתבצע בצורה מלאה בכל צוות הארגון, החל מצוות ההנהלה ועד אחרון העובדים. כל אחד מהעובדים בארגון חייב לקחת חלק ולהיות מעורב בנושא הנגישות עוד משלביה הראשונים. יש להציג את הנושא בצורה מפורטת בקרב העובדים ולגרום להם להרגיש שייכים ולדאוג בעצמם לשיפור נושא הנגישות בארגון.

ההכשרות הרבות בנושא נגישות בארגון, כמו למשל רכז נגישות הם קריטיים לשיפור הנגישות ומעניק לארגון את היכולת להמשיך ולהשתפר. מעבר להדרכות פרונטליות, קיימות היום מגוון רחב של קורסים וסמינרים המעוברים בצורה מקוונת ומאפשרת לעובדים ללמוד לאורך היום או בשעות הערב בזמן שנוח להם מבלי תלות או הפסד שעות עבודה.

תהיה בקיא בכל הפיתוחים והמידע החדש שמפורסם בנושא הנגישות הדיגיטלית

כבר מזמן שהעולם הדיגיטלי הפך כחלק בלתי נפרד מחיינו. שעות רבות במשך היום אנו גולשים באינטרנט, צורכים שירותים, עובדים, קונים או סתם מטיילים ברחבי העולם הדיגיטלי. האינטרנט הפך למצרך בסיסי ואיתו גם הדרישות להתאמות או שינויים תכופים במגוון רחב של פרמטרים, החל מנראות הדפדפן, תפעול האתר או ניווט תקין באמצעות המקלדת במערכת ההזמנות. חברות רבות לקחו על עצמן את האחריות לשדרוג נושא הנגישות הדיגיטלית ועובדות שעות רבות ובצורה מקיפה כדי להבטיח כי העולם שלנו הופך לנגיש יותר. ברגע שאתה, בעל הארגון בקיא ומבין יותר את נושא הנגישות אתה יכול "לנווט את הסירה" שהיא בעצם הארגון שלך בצורה טובה יותר. שהמנהל בקיא ומראה חשיבות רבה לנושא הנגישות הדיגיטלית, העובדים שלו מנסים "לחקות" ולהרשים אותו לצורך קידום בארגון. היופי במטרה זו כי ישנו מצב של ניצחון לשני הצדדים, מצד אחד העובדים עושים את המרב כדי להתקדם בארגון ומצד שני נושא הנגישות הדיגיטלית משתפר ומוטמע בצורה טובה הרבה יותר מאשר בעבר.

שתפו פוסט זה
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

פוסטים נוספים בנושא הנגשת אתרים

מעוניין שנבדוק עבורך האם האתר שלך נגיש?

השאר פרטים ואנו מבטיחים לחזור אליך בשעות הקרובות
web-a הנגשת אתרים

חזרו אליי בבקשה לגבי
נגישות באינטרנט

מוזמנים גם לפנות אלינו בנייד שמספרו: 053-2711171 ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת