הנגשת סרטונים, 9 טיפים שיהפכו את הסרטון שלך לנגיש

בעולם האינטרנט וברחבי הרשתות החברתיות אנו מזהים עליה משמעותית בחשיפה ובפרסום של סרטוני וידאו באתרי אינטרנט שונים, YOUTUBE או כל מערכת אינטרנטית המאפשרת פרסום של סרטון וידאו אודות העסק, החברה או השירותים שאנו מציעים.

כאשר אתם מעלים סרטונים לרשת האינטרנט עליכם לוודא כי הסרטון הוא נגיש ככל שניתן לאנשים עם מוגבלויות, אנשים מבוגרים וכמובן לכולם.

במאמר הבא אני מציג לכם כמה טיפים שכדאי לכם ליישם לפני שאתם מפרסמים סרטון וידאו.

יישום הטיפים הללו יאפשרו לכם להנגיש את הסרטון בצורה טובה (ולעתים אף מספקת) את הסרטון שלכם לכלל האוכלוסייה. זה נכון שישנם סרטונים שלא ניתן טכנולוגית להנגישם לאנשים עם מוגבלות אם זאת ישנם דרכים חלופיות שיאפשרו לכם לתת את המידע בצורה הברורה ביותר לצופים או לגולשים שבמקרה נתקלו בסרטון האיכותי שלכם.

הטיפים החשובים להנגשת סרטונים:

  1. יש להכין כתוביות מתאימות בהתאם לדיבור או לשיח המתקיים בסרטון. הכתוביות צריכות להיות ברורות וגדולות כדי שאנשים חרשים או עם לקות ראיה יוכלו לצפות בסרטון ולהבין בצורה הטובה ביותר מה מתרחש בו מבחינת השמע.
  2. יש לתמלל את כל הנעשה בסרטון, התמלולים של הסרטון צריכים להיות כתובים בצורה מילולית ממש כמו שמתנגנים בסרטון ולא כסיכום או פסקה מקוצרת.
  3. תשתדל לכלול מידע חזותי הכולל טקסטים או אלמנטים ויזואליים שיאפשרו לך להעביר את את המסר בצורה ברורה בזמן שמתבצע דיבור או שיח במהלך הסרטון. לרוב אנשים שצופים באלמנטים משתנים מבינים את המידע המופיע בסרטון (הנגיש) בצורה טובה יותר.
  4. במהלך הסרטון (בסרטון אנימציה במיוחד) הקפד להשתמש בתוכן נגיש הכולל ניגוד חזותי מתאים בין צבע הפונט לצבע הרקע.
  5. לדברים החשובים המופיעים בסרטון יש לתת במה במרכז הסרטון ולא בחלק התחתון שלו. זכרו המרכז של הסרטון הוא המקום שמושך הכי הרבה תשומת לב ולכן הדגשה של המידע החשוב במרכז יאפשר לכם להעביר את המסר בצורה טובה יותר ונגישה יותר. ככה שזכיתם גם בטיפ נגיש וגם בטיפ שיווקי.
  6. הטקסט המופיע על המסך חייב להישאר זמן רב כדי שאנשים יכולים לקרוא ולהבין אותו לעומק.
  7. הכתוביות לא צריכות להסתיר תוכן חזותי חשוב. אל תניח טקסט או אלמנטים חזותיים חשובים על גבי תמונות, אלמנטים או בתחתית שקופיות המצגת שלך.
  8. תשתדל להימנע ככל שניתן מהבהובים, אפקטים או אלמנטים שיכולים לעורר קושי מסוים אצל הצופה בסרטון ולגרום להם חוסר נוחות בעת הצפייה בו. מכיוון שאפקטים אלו יכולים לגרום לאנשים מסוימים לחוות התקפים שונים וחוסר נוחות רבה גם לאחר הצפייה.
  9. השתמש בחכמה רק באלמנטים המתאימים ביותר, הרי אני זוכר שהסרטון גם חייב להיות יפה, לא?
 

יישום הטיפים הנזכרים מעלה הוא חשוב והכרחי לכל סרטון. כל טיפ שתיישמו יגדיל את הסיכוי שרוב הגולשים יוכלו לצפות בתוכן שלכם בצורה כיפית ומהנה.

החלטתם להכין סרטון לעסק שלכם? מעולה! שימו לב ליישם את הדגשים החשובים לגבי סרטון נגיש לאנשים עם מוגבלות. הרי זכרו: ברגע שאתם מנגישים את הסרטון שלכם אתם חושפים אותו לקהל רב יותר מה שמאפשר לכם להגדיל את הסיכוי להגיע ללקוחות פוטנציאליים נוספים.

הנגשת סרטונים הוא תהליך חשוב והכרחי לכל הצדדים, גם לבעל העסק וגם לצופים.

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

פוסטים נוספים בנושא הנגשת אתרים

טיפים חשובים שיש לבצע באתר נגיש

טיפים לאתר נגיש

כל פרויקט שהוא הכולל בניית אתר לעסק שלכם הינו פרויקט מורכב הכולל בתוכו מספר רק של אלמנטים. התמקדות בדברים רבים

מעוניין שנבדוק עבורך האם האתר שלך נגיש?

השאר פרטים ואנו מבטיחים לחזור אליך בשעות הקרובות

web-a הנגשת אתרים

חזרו אליי בבקשה לגבי
נגישות באינטרנט