שימוש בטייטל כחלק מתוכן נגיש באתר

ראשית חשוב להבין מהו טייטל, מתי משתמשים בטייטל וכיצד הוא אמור להיראות.

"תפקידו" של הטייטל

תפקידו העיקרי של הטייטל או בלועזית title להציג חלון קטן המכיל טקסט מעל האלמנט שאנו מרחפים מעליו באמצעות העכבר. אנו נשתמש בטייטל כאשר נרצה להוסיף מידע או תוכן נוסף על אותו אלמנט קליקבילי.

השימוש בטייטל עלול להוות מכשול קל לאנשים עם מוגבלות המשתמשים באתר ולכן אין להסתמך עליו כדי להציג מידע חשוב והכרחי לכלל גולשי האתר, כלומר יש להוסיף אותו למידע נוסף, פירוט או תוכן רלוונטי שמהווה תוספת מהמידע שמופיע בקישור.

החסרונות לשימוש בטייטל באלמנטים קליקביליים שונים:

  1. לעיתים הצגת הטייטל עלולה להסתיר מידע אחר המופיע מאחוריו ולכן חשוב לוודא כי הצגתו בעת ריחוף מעל אלמנט מסוים אינה פוגעת באלמנטים או בתוכן הנמצאים סמוך אליו.
  2. הטייטל מופיע רק בעת ריחוף עם סמן העכבר מעל אותו אלמנט, כלומר אדם המשתמש בניווט במקלדת לא יוכל להיחשף למידע המופיע ב-title.
  3. לא ניתן לשלוט על העיצוב של הטייטל, לרוב העיצוב נשלט מתכונות הדפדפן שהגולש משתמש בו. לדוגמה בכרום של גוגל נראה את הטייטל בצורה שונה מדפדפן EDGE של מיקרוסופט.
  4. בעת הגדלת האתר לצורך קריאה טובה יותר, לא ניתן לראות את הטייטל בצורה גדולה יותר. כלומר הוא ישאר קטן מה שימנע מאנשים עם מוגבלות ראיה לראות מה רשום בו.
  5. הטייטל חייב להיות קצר וברור, טייטל ארוך יראה לא טוב במסך ויסתיר תוכן רב.

היתרון לשימוש בטייטל במסגרת תוכן נגיש

לאחר שעברנו על מספר חסרונות לשימוש בטייטל באתר שלכם, ישנו יתרון אחד משמעותי שעוזר לכם לשפר את חווית המשתמש באתר ואת רמת הנגישות שלו.

שימוש בטייטל בצורה מבוקרת ונגישה תאפשר לכם להעביר מסר נוסף לגולש בצורה נוחה, קלה ונוחה במיוחד. המסר חייב להיות תוספת כלומר שגם אם המשתמש לא מצליח לקרוא אותו הוא יבין את המסר של הקישור או התוכן שמופיע באתר בצורה מלאה וברורה.

החלטתם להשתמש בטייטל כדי להפוך את האתר שלכם לנגיש יותר? מעולה. רק תוודאו שאכן ניתן לקרוא אותו גם בעת הגדלת הטקסט וכמובן שהוא אינו מסתיר את התוכן המופיע בצמוד לאלמנט הקליקבלי. זכרו שהשימוש בטייטל אינו חובה ברוב המקרים אך הוא בהחלט יכול להוסיף לחוויית המשתמש ולרמת הנגישות באתר במידה ומשתמשים בו בצורה נכונה ותקנית.

יש לכם טייטל בקוד האתר אך אתם מעוניינים לבטל אותו? תשאירו אותו ריק בצורה הבאה ""=title


איך נראה הטייטל?

הטייטל נראה כמו מין בועה שנפתחת בעת ריחוף מעל אלמנט קליקבילי מסוים (לאחר שהוגדר בצורה תקינה כמובן). הטייטל נעלם לאחר כמה שניות. מספר השניות תלוי בהגדרות הדפדפן.

הבהרה – הטייטל המדובר במאמר הוא בעצם תוספת לאלמנטים קליקבילים או איקונים ולא טייטל שניתן להוסיף בעת העלאת עמוד, מוצר או פוסט. ישנם אנשים רבים שטוענים שהם רושמים טייטל אך הוא לא באמת משפיע, זה מכיוון שהם מכניסים אותו בטייטל של העמוד (מה שרואים בתוצאות החיפוש) ולא של האלמנט.

שתפו פוסט זה
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

פוסטים נוספים בנושא הנגשת אתרים

מעוניין שנבדוק עבורך האם האתר שלך נגיש?

השאר פרטים ואנו מבטיחים לחזור אליך בשעות הקרובות
web-a הנגשת אתרים

חזרו אליי בבקשה לגבי
נגישות באינטרנט