fbpx

תפריט

קורס להנגשת מסמכים

האם אתם מחפשים קורס ייחודי שיאפשר לכם להנגיש את כל המסמכים שברשותכם לאנשים עם מוגבלויות? האם אתם רוצים להבטיח שהמסמכים שלך עומדים בכל דרישות התקן הישראלי 5568 ושאתם לא חשופים לתלונות או סוגיות משפטיות מורכבות? במסגרת הקורס שלנו תקבלו את כל המידע והכלים החשובים ביותר בעת תהליך של יצירה והנגשת מסמכים בתוכנת הוורד לצורך התאמתם בצורה המיטבית לטכנולוגיות המסייעות ולדרישות התקנות.

הקורס המקיף שלנו בנושא נגישות מסמכים מתבצע על גבי תוכנת ה-WORD שיש כמעט בכל בית ומשרד. הקורס כולל חמישה פרקים מפורטים המכסים נושאים מגוונים כגון: טיפול והתאמת מבנה המסמכים, שימוש בגופנים נגישים, הנגשת תמונות מכל הסוגים ושמירת הקובץ כ- PDF נגיש.

הקורס מיועד לכותבי תוכן, מנהלי משרד, מנהלי אתרי אינטרנט, מנהלי שיווק או כל משתמש אשר מכין ומפרסם קבצים באתר האינטרנט. הקורס מתאים למשתתפים בכל הרמות היודעים כיצד להפעיל בצורה בסיסית מאוד את תוכנת ה-WORD שברשותם.

הקורס להנגשת מסמכים כולל 5 פרקים ייחודיים ומקיפים הכוללים את כל המידע שכותב תוכן צריך לדעת בכדי ליצור מסמך נגיש ונוח לשימוש ותפעול.

נושא ראשון: החשיבות הרבה בהנגשת מסמכים לאנשים עם מוגבלויות

בעידן הדיגיטלי של היום, יצירת מסמכים נגישים היא כבר לא מותרות, אלא חובה חוקית. קורס זה נועד לתת את כל הכלים והמיומנויות הנדרשות ליצירת מסמכים נגישים באמצעות תוכנת WORD תוך התמקדות מיוחדת בחשיבות תהליך ההנגשה. הפרק יתמקד בדרישות התקנות, ממתי החובה להנגיש מסמכים, מה החובה כוללת ואיזה קבצים צריכים להיות נגישים לאנשים עם מוגבלויות.

במסגרת פרק זה, המשתתפים ילמדו על הסוגים השונים של מוגבלויות שיכולות להשפיע על היכולת של משתמשים עם מוגבלות לצרוך את המידע שבמסמך תוך כדי התמקדות במשתמשים עם לקות ראיה ועיוורים, כבדי שמיעה, מוגבלות מוטורית ועוד.

נושא שני: ההבדל בין הנגשת התוכן שבמסמך למבנה המסמך

יצירת מסמכים נגישים כוללת יותר מסתם הוספת טקסט חלופי לתמונות או שימוש בצבעים בעלי ניגודיות גבוהה. בפרק זה ילמדו המשתתפים על ההבדל בין כתיבת ויישום של תוכן נגיש במסמך לבין יצירת מבנה מסמך שהוא נגיש לטכנולוגיות מסייעות.

הנגשת תכנים מתייחסת לאופן כתיבת התוכן שבמסמך (איך כותבים תוכן בצורה תקינה, הוספת טבלה במסמך, אי שימוש בקיצורים או מגוון שפות, הוספת טקסט חלופי לתמונות, יישום כתוביות וחלופה טקסטואלית לסרטונים, הוספת קישורים עוד. לעומת זאת, הנגשת מבנה המסמך, מתייחסת בעיקר לדגשים שיש ליישם בעת שימוש בצבעים שונים ומגוונים במסמך, תיוג כותרות בסדר היררכי מתאים, רשימות, הוספת תוכן עניינים, שימוש במרווחים תקינים בין פסקאות ועוד.

נושא שלישי: יצירת תוכן נגיש במסמך

פרק זה מתמקד ביצירת בעיקר ביישום תוכן נגיש במסמך. המשתתפים ילמדו כיצד ליצור מסמך מובנה או תבנית נגישה שתוכל לשרת אותם בעתיד במגוון רחב של שימושים (לדוגמה דוחות כספיים שכולם בדר"כ באותה תבנית רק התוכן שבהם משתנה). שימוש בכותרות וכותרות משנה, גופנים נגישים, קישורים נגישים ועוד. המשתתפים ילמדו גם על החשיבות של יצירת קישורים נגישים, כולל מתן טקסט קישור תיאורי והימנעות משימוש בטקסט שאינו ברור למשתמש (טעות נפוצה של המון כותבי תכנים ומנהלי אתרים זה השימוש בצמדי מילים כגון: "לחץ כאן", "למאמר המלא" ו"למידע נוסף".

המשתתפים בקורס להנגשת מסמכים ילמדו גם על החשיבות של יצירת טבלאות נגישות, כולל שימוש במבנה טבלה תקין הכולל עמודות ושורות, הגדרת הטבלה שתהיה זמינה בצורה תקינה לקורא מסך, אי שימוש בתאים ממוזגים או תאים ריקים ועוד. במסגרת הפרק אנו נלמד אתכם כיצד להנגיש תרשימים וגרפים פשוטים ומורכבים, כולל מתן טקסט חלופי מתאים ומפורט לכל רכיב ושימוש בצבעים מתאימים שעומדים ביחס קונטרסט תקין.

בפרק זה גם נסביר למשתתפים מה ההבדל בין כל סוגי התמונות וכיצד יש להתייחס לכל אחת מהן. המשתתפים יבחינו בין תמונות דקורטיביות, תמונות אינפורמטיביות ולתמונות מורכבות (שלכל אחת מהן צריך להתייחס בצורה שונה). במסגרת הפרק אנו נדגיש מה חשוב לעשות בכל סוג תמונה, איזה מידע צריך להיות רשום בחלופה הטקסטואלית שלה והיכן הוא צריך להופיע.

נושא רביעי: בדיקת נגישות ידנית ובדיקת נגישות אוטומטית למסמך

במסגרת פרק זה, אנו נסביר לכם כיצד לבצע בדיקת נגישות ידנית ובדיקת נגישות אוטומטית למסמך שברשותכם באמצעות הכלים השונים שעומדים לרשותכם בתוכנת הוורד. אחרי פרק זה, תוכלו לדעת בצורה מדויקת איך לבצע כל בדיקה, למה עליכם להתייחס ואיך לוודא שאכן המסמך שהכנתם נגיש ומוכן לשמירה כקובץ PDF.

נושא חמישי: שמירה של המסמך כקובץ PDF נגיש

פרק זה הוא הפרק האחרון והחשוב ביותר בקורס.

בשלב הראשון אנו נציג כיצד יש להפעיל את "בודק הנגישות" המובנה שב-WORD, כיצד יש להתייחס לכל סעיף המופיע בתוצאות הבדיקה, מהם עליהם לתקן וכיצד לעשות זאת.

בשלב השני ולאחר ביצוע בדיקת הנגישות למסמך, המשתתפים ילמדו איך לשמור את המסמך בצורה נגישה וכיצד עליהם לפרסם אותו שכלל המשתמשים יוכלו להגיע אליו ולצרוך את המידע שבו ללא קשר למוגבלותם. במסגרת הפרק אנו נעבור על כל שלבי שמירת הקובץ בצורה מפורטת וברורה כולל וידוא שכל התיוג שהגדרנו במסגרת המסמך אכן נשמר ומופיע בצורה נגישה.

בסוף הקורס להנגשת מסמכים, כל המשתתפים יקבלו מדריך מסודר בקובץ PDF נגיש הכולל את כל המידע שהועבר אליהם במסגרת קורס לפי פרקים.

הקורס שלנו מספק לך את הידע והמיומנויות ליצירת מסמכים נגישים העומדים בתקן הנגישות והוא מתאים לכל המשתמשים בכל הרמות. בעת יצירת מסמכים נגישים, לא רק שאתם עומדים בדרישות החוק אלא גם יוצרים עולם מכיל וטוב יותר בכך שכל המשתמשים יוכלו לגשת למסמך שלכם ולצרוך אותו בצורה שווה ונוחה.

לצורך קבלת מידע נוסף אודות הקורס, אתם מוזמנים להשאיר את הפרטים שלכם בטופס המצורף מטה ונציג מטעמנו יחזור אליכם כבר בשעות הקרובות

מעוניינים שאעדכן אתכם ברגע שהקורס להנגשת מסמכים עולה לאוויר?

השאירו פרטים ואנו מבטיחים לחזור אליכם בהקדם!

אין לכם זמן לחכות? חייגו עכשיו: 074-7817111 ואנו נשמח לתת לכם את כל המידע בנושא

שתפו מאמר זה ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים בנושא הנגשת אתרים

מאמרים נוספים בנושא
הנגשת אתרים

איך להגדיל את התצוגה במסמך? קיבלתם מסמך שהתוכן בו קטן מאוד? האפשרות "מרחק מתצוגה" תגדיל לכם אותו בשנייה

הגדלת התצוגה של המסמך

קיבלתם מסמך שהתוכן בו קטן מאוד ולא יודעים איך להגדיל אותו?
בטיפ הבא אני הולך להסביר לכם איך מגדילים את התוכן שבמסמך תוך שניות בודדות.

מעוניין שנבדוק עבורך האם האתר שלך נגיש?

השאר פרטים ואנו מבטיחים לחזור אליך בשעות הקרובות
web-a הנגשת אתרים

חזרו אליי בבקשה לגבי
נגישות באינטרנט

מוזמנים גם לפנות אלינו בנייד שמספרו: 053-2711171 ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת