הנגשת תכני וידאו

הנגשת סרטונים ותכני וידאו

הרביזיה שפורסמה בנושא הנגשת אתרים ומידע ברשת האינטרנט התייחסה גם לנושא הנגשת סרטונים ותכני וידאו שונים. על פי התקן, ישנה חובה להטמיע כתוביות בתכני וידאו עבור אנשים עם מוגבלות בשמיעה ותיאור קולי וחזותי עבור אנשים עם מוגבלות בראייה.

החובה בהוספת כתוביות והוספת תיאור קולי ותיאור חזותי לכל סרטון עלול להיות כנטל רב על יוצרי סרטוני הוידאו ולכן  הרביזיה מפרסמת הקלה בדרישה של הנגשת תכני וסרטוני וידאו.  

חובה לפרסום המידע המופיע בתוכן הוידאו על ידי חלופה טקסטואלית רק בתכני וידאו הנותנים מידע אודות השירותים שבעל העסק מציע או מסבירים לצופה כיצד הם יכולים לרכוש את השירות ממנו. הכוונה לתכני וידאו בעלי משמעות רבה יותר מבחינת הצופה כדי לאפשר לו לצרוך את השירות בצורה המיטבית עבורו.

נושא החלופה הטקסטואלית באמצעות טקסט חי או באמצעות הקלטה שהוכנה מראש מעניקה פתרון לעיוורים בצריכת המידע המופיע בתוכן הוידאו. חשוב להוסיף שגם בסרטונים ותכני וידאו שיש בהם כתוביות יש צורך לספק תיאור טקסטואלי של מה שקורה בסרטון.

חשוב להוסיף כי החובה בהנגשת סרטונים ותכני וידאו שהועלו לאינטרנט החל מיום 26 באוקטובר 2017.

 מי מחוייב להנגיש סרטונים ותכני וידאו:

  1. כל רשות ציבורית כהגדרתה בחוק שוויון לזכויות אנשים עם מוגבלויות. בין הרשויות השונות: רשויות מקומיות, משרדי הממשלה ועוד..
  2. כל עסק שהמחזור הממוצע השנתי שלו עולה על 5 מיליון ₪. (הממוצע לשלוש שנות מס אחרונות).

החובה על הנגשת הסרטון או תוכן הוידאו חל על מי שהפיק/ערך את סרטון הוידאו או על מזמין השירות מאותו מפיק כלומר בעל העסק שהזמין את התוכן וידאו.

מה צריך לכלול סרטון או תוכן וידאו נגיש?

הנגשת תוכן וידאו כולל עריכה והתאמת הסרטון לאנשים עם מוגבלויות.

ההתאמות הנפוצות הנדרשות בסרטון או תוכן וידאו נגיש:

  • הטמעת כתוביות בצורה ברורה ונגישה על גבי הסרטון.
  • הוספת תיאור קולי /חזותי בסרטון לאירועים חשובים המופיעים בסרטון לצורך העברת המידע לגולש לצורך המחשת הסרטון והרגשות המועברים בו בצורה הטובה ביותר. דוגמה: "האישה עולה במדרגות, האיש נכנס בדלת, הילד נושם בכבדות" ועוד..
  • כפי שציינתי מעלה, בעת סרטונים עם מידע חשוב לרכישת השירותים או אופן השימוש בהם יש להוסיף חלופה טקסטואלית מראש המופיעה כטקסט חיי וכי ישנו צורך שתהיה אפשרות לנווט אליו באמצעות המקלדת ושמיעת המידע באמצעות הקורא מסך שנמצא לשימוש לרוב בקרב אנשים עוורים או עם לקות ראייה חמורה.
  • במידה והתוכן וידאו בשפה זרה והוא פונה לקהל ישראלי יש לספק את המידע בצורה כתובה גם בשפת הוידאו וגם בשפה העברית לצורך הנגשת המידע בצורה הטובה ביותר לכלל הצופים.

מעוניינים לקרוא אודות טיפים נוספים לצורך הנגשת סרטונים לאנשים עם מוגבלות? כנסו למאמר המלא בנושא הנגשת סרטונים.
 

שימו לב – מידע זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או עצה משפטית בנושא.  מידע זה מפורסם לצורך ידע כללי בלבד לגבי כל מידע משפטי בנושא זה יש להיוועץ בעורך דין.

שתפו מאמר זה ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים בנושא הנגשת אתרים

מאמרים נוספים בנושא
הנגשת אתרים

מאמר מפורט המציג מספר טיפים ליצירת ניוזלטר נגיש

טיפים ליצירת ניוזלטר נגיש

עולם הנגישות באינטרנט סובב סביב הנגשת מסמכים והנגשת אתרי אינטרנט, מה לגבי ניוזלטר או מידע הנשלח למשתמש באמצעות דואר אלקטרוני

מעוניין שנבדוק עבורך האם האתר שלך נגיש?

השאר פרטים ואנו מבטיחים לחזור אליך בשעות הקרובות
web-a הנגשת אתרים

חזרו אליי בבקשה לגבי
נגישות באינטרנט

מוזמנים גם לפנות אלינו בנייד שמספרו: 053-2711171 ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת