fbpx

תפריט

מערכת למיפוי מסמכים וקבצי PDF באתר אינטרנט

אחת הסוגיות המורכבות שיש לטפל בהן במסגרת אתרי אינטרנט של עיריות, מועצות מקומיות, מוסדות אקדמאים ועוד, היא סוגיית המסמכים המפורסמים באתר שאינם נגישים ואינם מותאמים לדרישות התקן.

בתקופה האחרונה, אנו מזהים עליה משמעותית בתלונות מצד משתמשים על מסמכי PDF ו-WORD שעולים לאתרי אינטרנט בצורה שאינה נגישה וכך נמנעת האפשרות שמשתמש עם מוגבלות יוכל לקרוא ולהבין את המידע המופיע בהם.

בגופים גדולים אלה, ישנם מספר מחלקות שבכל מחלקה ישנם מספר עובדים אשר תפקידם לעלות מסמכים חדשים לאתר. אפשרות הפיקוח אליהם היא מוגבלת מאוד ולא ניתן תמיד לדעת האם הקובץ שהועלה נגיש ומה המיקום שהוא מפורסם באתר.

צוות המפתחים שלנו פיתח מערכת מיפוי ייחודית המאפשרת ניתור מהיר ומקוון של כל המסמכים שעולים לאתר האינטרנט. בעת שהמערכת מזהה כי לאתר האינטרנט עלה מסמך חדש, היא מוציאה פלט מקיף הכולל מספר רב של פרמטרים ייחודים ומידע מדויק אודות מצב הנגישות שבמסמך וכיצד יש לטפל בו לצורך הנגשתו בצורה מלאה ועל פי דרישות התקן.

מדוע חשוב להנגיש מסמכים?

ישנם מספר רב של יתרונות מרכזיים ליצירה והנגשת מסמכים לאנשים עם מוגבלות.
בראש ובראשונה, מסמכים נגישים מסייעים להבטיח שלכולם, ללא קשר ליכולתם או מוגבלותם, תהיה גישה שווה וזמינה למידע המפורסם במסמך. משתמשים עם מוגבלות עושים שימוש רב בפלטפורמה הדיגיטליות מכיוון שהמידע זמין ונגיש להם מכל מקום ובכל זמן (משתמש עם מוגבלות צריך להיערך שעות רבות לכל יציאה שלו מהבית לצורך קבלת השירות בצורה פרונטלית ולכן התאמת המרחב הדיגיטלי עבורו חשובה והכרחית במיוחד).

שנית, פרסום של מסמכים נגישים במסגרת אתר אינטרנט של חברה או רשות מסוימת, משפר את מוניטין החברה לאור מתן היחס והתחשבות במשתמשים עם מוגבלות. פרסום מסמכים נגישים מאפשרים לקהל לקוחות חדש ופוטנציאלי במיוחד לקרוא את המידע המפורסם ולרכוש את שירותיהן של אותן החברות.

ובנוסף, עסקים, חברות או רשויות ציבוריות שאינן מוודאות שהמסמכים שמועלים לאתר האינטרנט שברשותם נגישים, חשופים לתלונות וסוגיות משפטיות מורכבות עקב אי עמידה בדרישות התקן הישראלי 5568.

מהי מערכת למיפוי מסמכים?

המערכת למיפוי מסמכים שלנו  היא מערכת ייחודית הבודקת את האתר בצורה מלאה ומקיפה ובהתאם לבדיקה מוציאה דוח אקסל מסודר הכולל את כל המסמכים הקיימים על השרת שבו מאוחסן האתר. המערכת יודעת בצורה אוטומטית לסרוק את האתר שנמצא בתהליך הבדיקה ולספק דוח מפורט אודות מצבם של המסמכים שפורסמו בו.

היתרונות של שימוש במערכת מיפוי מסמכים עבור אתרי אינטרנט הם רבים.

ראשית, היא מאפשרת לבעלי האתרים ולרשויות להבין במהירות את מספר המסמכים שעלו לאתר ביום מסוים או בתקופה מסוימת, את רמת הנגישות שבהם ואת הסיכוי לחשיפה, תלונה או סוגיה משפטית שעלולה להגיע מצד המשתמשים שבאתר.

בנוסף, ניתן להשתמש במערכת מיפוי מסמכים לצורך שיפור ארגון האתר וטיפול בכל המסמכים שאינם רלוונטיים יותר לפרסום במסגרת האתר. ניקיון של מסמכים ישנים ומיותרים שאין בהם צורך יותר, משפר את חווית המשתמש ואת קצב טעינת העמודים של האתר וכך גורמת לאתר לקבל דירוג גבוה יותר מהמשתמשים שלו וממנועי החיפוש.

מיפוי של מסמכים בשרת שאינם מפורסמים באתר

לאחרונה, טפלנו בסוגיה מורכבת של משתמש שמצא קבצים המפורסמים במסגרת דומיין של אתר האינטרנט של עירייה מסוימת. העניין הוא שאותם מסמכים שהוא מצא לא קיימים ולא מפורסמים בכלל באתר העירייה. כלומר, הוא הגיע לאותם קבצים דרך מנוע החיפוש והוא נחשף אליהם למרות שבפועל הקבצים לא היו קיימים בכלל באתר העירייה מכיוון שהיא הפכה את העמודים שמכילים את אותם מסמכים ל"עמודים לא פעילים".

האם כל אחד יכול להשתמש במערכת למיפוי מסמכי PDF?

בשלב זה, מערכת מיפוי המסמכים ניתן לשימוש רק על ידי צוות חברת WEB-A.הסיבה היא שהמערכת חדישה המתעדכנת לעיתים קרובות וישנן עדיין מספר התאמות ידניות שיש לבצע בה. אנו ממשיכים לעבוד עליה ולשפר אותה כדי שתכלול מידע רחב ומקיף יותר אודות סוגי המסמכים השונים המועלים לאתר. לאחר המיפוי, אנו נספק ללקוח את כל הממצאים שטופלו במסגרת הנגשת קבצי PDF והתאמתם לטכנולוגיות המסייעות הנפוצות בקרב משתמשים עם מוגבלות.

שירות מקיף למיפוי מסמכים והנגשתם על פי דרישות התקן.

כחלק משירותנו, אנו מציעים פתרון מלא ומקיף לסוגיית נגישות המסמכים. אנו נבחן את האתר שלכם, נמפה את כל המסמכים שהועלו עליו מהיום הראשון שהאתר עלה לשת, נציג לכם איזה מסמכים הם אינם נגישים,אנו ננגיש אותם עבורכם ונדאג שיפורסמו באתר האינטרנט שלכם בצורה נגישה ותואמת לכל דרישות התקן, גם מבחינת נגישות המסמך וגם מבחינת המיקום שלו באתר.

מעוניינים במידע אודות המערכת הייחודית שלנו למיפוי מסמכים וקבצי PDF?

השאירו פרטים ואנו מבטיחים לחזור אליכם השעות הקרובות

שתפו מאמר זה ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים בנושא הנגשת אתרים

מאמרים נוספים בנושא
הנגשת אתרים

מעוניין שנבדוק עבורך האם האתר שלך נגיש?

השאר פרטים ואנו מבטיחים לחזור אליך בשעות הקרובות
web-a הנגשת אתרים

חזרו אליי בבקשה לגבי
נגישות באינטרנט

מוזמנים גם לפנות אלינו בנייד שמספרו: 053-2711171 ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת